Sposób na telemarketerów – szybko sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszystkie fanty technologii z jakich korzystamy ma własne pozytywy jak oraz minusy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć bezlik firm proponujących nam własne usługi w sieci zapewnia nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak naprawdę nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy artykuł. Na szczęście wolno temu zaradzić i nie tracić cennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto telefonował, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej jak uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w dużej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy również innych korporacji. Rozmowa z nimi sporadycznie należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie ochotę lub czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz sprawić co to za numer – kto chciał się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiej przyczyny warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale rodzaju ktodzwonil.net jest zbawienna też dlatego, iż coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być tragiczne w skutkach dla portfela. Wielokrotnie bo są to numery oszustów, których pomysłem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie notabene w większości wypadków są w rzeczy samej drogie. Czasem i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne skutki. Należałoby wobec tego posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się szansę zrobić to błyskawicznie oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *