Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, jakkolwiek także w celach krajoznawczych. Dzisiaj coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił finalnie do łask. Ten kuszący region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także Wycieczki Integracyjne Rzeszów. Rzecz jasna najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie i lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże zwyczajność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej stronie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, apetyczną kuchnią oraz niezmiernie, niemniej jednak to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków z rozkoszą wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, czasami nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezwykle pokrewne, wystarczy ich tylko stosownie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, świetna kuchni i bezmiar inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *