Czysta woda dla zdrowia

uzdatnianie wody

Woda to zarzewie życia, jednakowoż przez zanieczyszczanie środowiska i występujące w nim toksyny oraz ona staje się możliwym zagrożeniem dla życia oraz zdrowia człowieka. Skutkiem tego również każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym polega uzdatnianie wody? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to tradycyjny proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak ulepszenie jakości wody, żeby ta spełniała wszystkie wyznaczone prawem wzorce i nie stwarzała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które muszą nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to wykorzystywane jest w głównej mierze wówczas, kiedy tak właściwie woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w gigantycznej mierze zależy od typu ujęcia wody. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest typowy: przeróżne ujęcia wodne cechuje przeróżny poziom oraz rodzaj zanieczyszczeń, skutkiem tego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, albowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *